نهال انار واندرفول نهالستان یاشیل گل، که ارقام تجاری و اقتصادی در دنیا می باشد به کسب سودآوری اقتصادی کمک می کند.

تنوع میوه در کشور ایران بسیار بالا است و این تنوع تمام نژاد های مختلف را در بر می گیرد که هر کدام عملکرد و ویژگی های خاص خود را دارند، گونه های میوه ها با یکدیگر متفاوت هستند.

میوه انار واندرفول یکی از گونه های شناخته شده است که شاید در گذشته تنوع نژاد های امروزی را نداشته اما در کانون توجه باغداران قرار داشته است،در میان تنوع گونه های انار می توان به نهال انار واندرفول، اشاره نمود که یکی از گونه های اقتصادی،تجاری و با کیفیت می باشد.

 


برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال انار واندرفول به شماره زیر پیام دهید کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

09388391442
09144818156
بندریان

 

در میان تنوع نژاد ها همیشه برخی نژاد ها دارای مرغوبیت بیشتری هستند و عملکرد آنها نیز بهتر می باشد و باعث می شود باغدارن بیشتر به آن توجه داشته باشند.

در اولین مرحله قبل از احداث باغ،باغداران به نتیجه مثبت و بازدهی ارقام دقت کافی دارند و برنامه ریزی می کنند تا بعد از گذشت مدت زمانی به سودآوری مطلوب دست پیدا کنند پس باید رقمی را برای کاشت انتخاب کنند که عملکرد و بازدهی خوبی داشته باشد

  انار واندرفول، از ارقامی است که می توان به منظور به دست آوردن سودآوری اقتصادی روی آن برنامه ریزی داشت.

نهال انار واندرفول

 

البته لازم به ذکر است که عملکرد نهال انار های واندرفول، تا حدود زیادی بستگی به توجه و نیاز های اکولوژی نهال و توجه به سازگاری آن با شرایط اقلیمی دارد و انار واندرفول، باید نهایت سازگاری را با آب و هوای منطقه کاشت خود داشته باشد تا به رشد مطلوب برسد.

 

نهال انار واندرفول بر خلاف دیگر انواع که امکان رشد در هر نوع آب و هوایی دارند را ندارد و خریدار نهال انار باید حتما شرایط اقلیمی منطقه را در نظر داشته باشند.

این رقم بهترین رشد را در مناطق نیمه گرمسیری دارد و نیاز سرمایی و گرمایی این رقم خیلی بالا نیست و اگر در سرمای بیش از اندازه کاشته شود آسیب جدی میبیند.

 

خصوصیات و ویژگی های نهال انار واندرفول :

 انار واندرفول یکی از ارقام با کیفیت می باشد که در ایران امکان رشد آن فراهم است این رقم درختچه ای متوسط با قدرت رشد بالا می باشد و نهایت ارتفاع آن 2 تا 5 متر می باشد.

 

زمستان های ملایم برای رشد مطلوب این رقم گزینه مناسبی است،توجه داشته باشید همان طور که اشاره شد نیاز سرمایی این رقم پایین است اما نیاز گرمایی متوسطی دارد

در واقع تکامل میوه و رشد مناسب نهال با گرما نور خورشید تامین می شود و باید گفت این نیاز از احتیاجات اساسی نهال انار واندرفول می باشد که باید مورد توجه واقع شود.

نهال انار واندرفول، درختچه ای همیشه سبز می باشد و گستردگی نسبی دارد،گل های این رقم به رنگ قرمز یا نارنجی و به شکل زنگوله هستند و زیبایی بسیار خاصی دارند.

درخت انار واندرفول به دلیل باردهی بسیار خوبی که دارد در دسته ارقام تجاری در دنیا قرار گرفته که بازار فروش خوبی دارد،قدرت رشد این رقم بالا است و میوه هایی در اندازه متوسط و با کیفیت تولید می کند.

میوه ها کروی شکل بوده و پوست قرمز و با ضخامت متوسط دارند،دانه های این رقم تقریبا درشت و آبدار می باشد و طعم ملسی دارد،هسته های این رقم نیز تقریبا از سختی متوسطی برخوردارند با این حال به راحتی قابل هضم می باشند

این رقم بیشتر برای تازه خوری و تهیه رب انار و آبمیوه مورد استفاده قرار میگیرد.

 

انار در دسته ارقام متوسط تا دیررس می باشد و از گونه های اقتصادی است که عمر بسیار طولانی دارد و تا نزدیک به اواخر عمر نیز باردهی مطلوب را دارد،این رقم معمولا چندین سال باردهی بسیار خوبی دارد.

 

مراحل رشد درخت انار واندرفول:

همانطور که اشاره شد انار واندرفول، در هر نوع آب و هوایی امکان رشد ندارد و توجه به شرایط اقلیمی سازگار با نهال بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه نمود، نهال های انار واندرفول، نسبت به سرمای بهاره دارای حساسیت می باشد و این سرما به گل های این رقم آسیب وارد می کند.

 

انتخاب زمین مناسب با خاک حاصلخیز از نیاز های اساسی این رقم می باشد زیرا بستر رشد آن را فراهم می کند،عملکرد خاک را باید با آنالیز آن تشخیص داد

چنانچه خاک نسبت به داشتن مواد آلی فقیر می باشد می توان نسبت تامین این مواد اقدام کرد زیرا نهال برای رشد به تغذیه مناسب احتیاج دارد که باید تامین شود.

 

در خصوص خاک نیز باید ذکر کرد معمولا خاک هایی که جریان آب را به خوبی عبور می دهند و رطوبت را نگه نمی دارند برای کاشت انار واندرفول؛ مناسب است،این رقم نسبت به غرقاب شدن و رطوبت زیاد حساس می باشد و خیلی زود دچار آسیب می شود.

 

گستردگی نهال انار واندرفول؛ تقریبا نسبی می باشد پس باید نهال در فاصله مناسبی کشت شود تا در هنگام رشد در هم تنیده نشوند و شاخه ها به راحتی امکان تنفس داشته باشند

رعایت عمق مناسب در این رقم تقریبا 70 سانتی متر  می باشد ریشه های نهال بعد از رشد گستردگی زیادی پیدا می کنند و هر چقدر بافت خاک نرم و سبکتر باشد ریشه ها جای بیشتری برای رشد دارند.

 

منتظر شما در صفحه اینستاگرام هستیم/.


 

Leave a Comment

پنج + نه =

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

تمامی حقوق متعلق به یاشیل گل می باشد             طراحی و توسعه : دیبا انار پردازش

تمامی حقوق متعلق به یاشیل گل میباشد
طراحی و توسعه : دیبا انار پردازش