نهال سیب سبز فرانسوی نهالستان یاشیل گل جزء بهترین نهال های موجود و آماده ارسال به تمام نقاط کشور می باشد.

یکی از نهال هایی که از میوه ی خوشمزه ای برخوردار می باشد ، نهال سیب سبز فرانسوی خواهد بود . به دلیل مزه ی ترش و بی نظیر این سیب ها بسیاری از افراد طرفدار آنها هستند.


برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال سیب سبز فرانسوی به شماره زیر پیام دهید کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

09388391442
09144818156
بندریان

 

ماندگاری طولانی مدت میوه ی نهال سیب سبز فرانسوی توجه بسیاری از باغداران و همچنین بازار میوه را به خود جلب نموده است. میوه ی این نهال ها دیررس بوده و همچنین دارای سایزهای درشت و نیمه درشت است .آنها  از ماندگاری بالایی در سردخانه ها برخوردار می باشند .

ارتفاع درخت :

رشد این نوع از درختان اغلب نیمه عمود و به صورت گسترده خواهد بود.

نیاز به آبیاری :

آبیاری در نهال سیب سبز فرانسوی اگر به صورت ثقلی انجام پذیرد برای هر هکتار ۱۰ هزار متر مکعب آبیاری نیاز می باشد . اما اگر آبیاری به صورت قطره ای صورت پذیرد برای هر هکتار ۵ الی ۶ هزار در متر مکعب آبیاری نیاز خواهد بود. البته باغداران باید توجه داشته باشند که میزان آبیاری این نهال با توجه به شرایط محیط کاشت انجام می پذیرد. عوامل بسیاری همچون خاک و آب و هوا می توانند تاثیرات چشمگیری بر میزان آبیاری داشته باشند.

 

عمر مفید : ۲۵  الی ۳۰ سال

هرس :

این نوع از درختان به دلیل برخورداری از شاخه های گسترده ، نیاز به هرس در فصل زمستان خواهند داشت. هرس نمودن نهال سیب سبز فرانسوی نه تنها سبب افزایش میزان باردهی درخت نخواهد شد بلکه رشد آن را به تعویق می اندازد. اما هرس نمودن شاخه های پیر می تواند تا میزان موثری بر روی رشد مطلوب تاثیرگذار باشد.

 


تحمل سرمای زمستان : تحمل دمای  ۲۰ الی  ۲۵ درجه زیر صفر

تحمل گرمای تابستان : دمای ۳۸ درجه بالای صفر


عملکرد درخت در هکتار :

عملکرد درخت در هکتار با توجه به نحوه ی کاشت ، داشت آن افزایش و کاهش خواهد یافت. در مکان هایی که از شرایط اقلیمی مناسب ، کود دهی و آبیاری مطلوب ، هرس نمودن و سم پاشی انجام پذیرد ، عملکرد درخت بسیار چشمگیر و بالا خواهد بود . اما در مواردی که شرایط اقلیمی ناسازگار و همچنین موارد ذکر شده انجام نپذیرد ، میزان باردهی بسیار کم و ناچیز و در برخی از مواقع نیز موجب خشکی نهال خواهد شد.

 


تاریخ رسیدن میوه : اواسط مهر ماه

رنگ میوه : سیب سبز رنگ


نهال سیب سبز فرانسوی

نیاز به سم پاشی :

این نوع از درختان حساسیت بسیاری به برخی از آفت ها و حشرات خواهند داشت. از این جهت نیاز به سم پاشی مناسب دارند. برای سم پاشی بهتر است در زمان های مناسبی اقدام نمود. سم پاشی به شکوفه های این درختان سبب از بین رفتن و آسیب دیدن آنها می شود.

 

فواصل کاشت :

برای ارقام گوناگون این فواصل متغیر است. برای نمونه ارقام پیوندی بر پایه های رویشی فواصل کاشت ۲*۴ ، ۱٫۵ * ۳ و ۲٫۵*۴ در نظر گرفته می شود. اما ارقام پیوندی بر روی پایه های بذری با فواصل کاشت ۶*۷ و یا ۷*۷ خواهند بود. در کل برای فواصل کاشت مناسب در نظر گرفتن فاصله ی ۳* ۳ بسیار ایده آل و مناسب می باشد.

میزان باردهی درخت :

درختان سیب هر دو سال یکبار مستعد باردهی چشمگیر و مناسبی هستند .باردهی نهال سیب سبز فرانسوی با توجه به کم کردن بار از روی درخت افزایش مناسبی خواهد داشت.

 

گرده افشان :

یکی از مواردی که سبب رشد مناسب و چشمگیر نهال سیب سبز فرانسوی می شود استفاده از گرده افشان خواهد بود. گرده افشان محصول را بارور کرده و می تواند در رشد مطلوب و مناسب نهال ها بسیار موثر باشد.

 

شرایط محیط کاشت :

برای اینکه باغداران بتوانند از کاشت نهال سیب سبز فرانسوی محصولات مناسبی را برداشت نمایند، باید توجه ویژه ای را به شرایط محیط کاشت مبذول دارند.

استفاده از خاک مناسب می تواند تاثیرات مثبتی بر روی رشد مناسب نهال سیب سبز فرانسوی داشته باشد. استفاده از خاک های لومی ، عمیق و غنی که از بافت نفوذپذیری برخوردار هستند، بهترین نتیجه را برای باغداران به ارمغان خواهد آورد. اغلب باغدارانی که در این زمینه از محصولات مرغوبی برخوردار گشته اند ، باغهایی در دامنه های کم شیب دارند که از شرایط اقلیمی و آب وهوایی بسیار مناسبی برخوردار هستند.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.


 

Leave a Comment

هشت − 6 =

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

تمامی حقوق متعلق به یاشیل گل می باشد             طراحی و توسعه : دیبا انار پردازش

تمامی حقوق متعلق به یاشیل گل میباشد
طراحی و توسعه : دیبا انار پردازش