نهال گردو دماوند نهالستان یاشیل گل از آنجایی که این نهال در محیط سرد دماوند پرورش می یابد و به این دما مقاوم است. ممکن است برای بعضی از باغداران این سوال را ایجاد کند که گردو دماوند؛ به سرمای زیاد مقاومت دارد در نتیجه در برابر بیماری ها نیز تحمل خوبی دارد.

 


برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه خرید نهال گردو دماوند به شماره زیر پیام دهید کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.

09388391442
بندریان

معرفی نهال گردو دماوند

باتوجه به خصوصیات و ویژگی هایی گردو دماوند؛ که دارد مناسب برای کاشت در بسیاری از مناطق جغرافیایی به خصوص در داخل کشور می باشد. چرا که نهال گردو دماوند؛ با قدمتی چند صد ساله و همچنین با میوه های پر بارش جزو گونه های معروف گردو می باشد.

مشخصات ظاهری  :

در زمان برداشت گردو ؛ در هر سال گردوهایی با مغزی سفید و به اصطلاح پوست کاغذی در اختیار شما قرار می دهد. همچنین به دلیل اینکه نهال گردو دماوند؛ در 1 منطقه نسبتا سردسیری قرار دارد کیفیت میوه آن نیز تضمین شده است و تمام گردوهای دماوند؛ از روغن خالص و خوش طعمی برخوردار هستند.  همین ویژگی ها سبب شده است تا هرساله میزان زیادی از خروجی باغ های گردو مربوط به گردو دماوند؛ باشند.

گردوی دماوند یکی از بهترین رقم گردو های ایرانی می باشد .


عواملی که در کاشت نهال گردوی دماوند باید در نظر بگیرید :

جهت کاشت این نهال گردو در نظر داشته باشید که هرچه میزان رسیدگی کامل تری را برای نهال ها صرف کنید. به همان میزان نیز خروجی باکیفیت تری از میوه های گردو خواهید داشت. مهم ترین این عوامل عبارتند از:

  1. کود دهی نهال گردو دماوند؛ که نیازمند این است تا در زمان مناسب انجام گیرد.
  2. میزان آبیاری این نهال گردو به عنوان یکی از مهم ترین عوامل مهم در رشد بیشتر و پربار شدن به شما کمک می کند.
  3. خاک مناسب برای رشد هرچه بیشتر نهال گردو دماوند؛ یک عاملی خواهد بود که اگر به درستی برای نهال های گردو انتخاب نشود باعث از بین رفتن ریشه های گیاه می گردد.
  4. قرار گرفتن در شرایط سردسیری برای این نهال 1 عامل محیطی مناسب محسوب می شود پس سعی نداشته باشید که در هر شهر و منطقه ای اقدام به کاشت آن کنید.
  5. هرس گردو دماوند؛ آخرین عاملی است که در باردهی آن نقش مهمی دارد. درواقع هرس در تمامی درختان گردو برای شما باردهی بیشتر را حاصل می کند.

سم زدایی برای گردو دماوند واجب است ؟

از آنجایی که این نهال در محیط سرد دماوند پرورش می یابد و به این دما مقاوم است. ممکن است برای بعضی از باغداران این سوال را ایجاد کند که گردو دماوند؛ به سرمای زیاد مقاومت دارد در نتیجه در برابر بیماری ها نیز تحمل خوبی دارد. اما توجه داشته باشید اگر آفات به وجود آمده برای گردو شما از بین نرود، در زمان کوتاهی می تواند تمام گیاه شما را فرا بگیرد. درنتیجه سم زدایی از گردوهای دماوند؛ را فراموش نکنید چرا که تمام گیاهان به این سم زدایی نیازمند هستند.

نهال گردو دماوند مناسب برای کاشت در چه مناطقی می باشد ؟

شهرستان دماوند با ارتفاع از سطح دریا حدودا 2300 متر، مناسب برای پرورش نهال گردو دماوند؛ می باشد. برای کاشت این گونه گردو به ارتفاع نسبتا زیادی نیاز دارید. تنها با یک مقایسه عددی از شهر خودتان به نتیجه گیری خواهید رسید که این گردو مناسب منطقه شما خواهد بود یا خیر. درنتیجه شهر گرگان با ارتفاع 174 متر گزینه مناسبی برای پروش درخت گردو نمی باشد.

خاک مناسب :

خاک مناسب برای این درخت نه خیلی سفت و نه خیلی نرم باید باشد، چرا که ریشه های نهال های گردو دماوند؛ در خاک سفت حرکت زیادی ندارند و با مرطوب شدن آنان پوسیدگی به همراه خواهد داشت. اما خاک خیلی نرم هم مناسب برای اینگونه گردو نخواهد بود. خاک خیلی نرم عموما از 1 ماده معدنی تشکیل شده است. پس به ترکیب خاکی باید برسید که با میزان تقریبا مساوی، به شما 1 خاک نسبتا نرم ارائه کند. بهتر است از رس و شن هم در این ترکیبات استفاده کنید.

آبیاری :

آبیاری گردو دماوند؛ زمان و شرایط مخصوص به خود را دارا می باشد. بهتر است این آبیاری را زمانی انجام دهید که گردو های دماوند؛ در سایه آفتاب قرار گرفته اند. به طور کل آبیاری نهال را به مدت هر 2 هفته یکبار تا حداکثر برای هر 1100 مترمکعب انجام دهید.نکته ای که در آبیاری گونه های سردسیر گردو؛ وجود دارد این است که میزان آب بیشتری را نسبت به مناطق گرمسیر دریافت می کنند. چرا که میزان بارش ها در مناطق سردسیر بیشتر از مناطق گرمسیری است. برای آبیاری نهال گردو دماوند؛ آبی مناسب خواهد بود که از املاح کمتری برخوردار باشد. تنوع بالای املاح معدنی در آب گیاه شما را ضعیف خواهد کرد.

کود مناسب نهال گردو دماوند :

پس از گذشت سال ها ممکن است خاکِ زمین شما عناصر مفیدش را از دست بدهد. دراینجا اضافه کردن انواع کود به تقویت خاک شما کمک کننده خواهد بود. کود حیوانی و شیمیایی هر 2 مناسب برای نهال گردو دماوند؛ می باشد. پس باتوجه به کمبود خاک از هرکدام می توانید استفاده کنید. حتی در بیشتر مواقع با ترکیب کردن 2 نوع حیوانی و شیمیایی تمام کمبود خاک را می توانید جبران کنید.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید


 

Leave a Comment

هفده + بیست =

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

تمامی حقوق متعلق به یاشیل گل می باشد             طراحی و توسعه : دیبا انار پردازش

تمامی حقوق متعلق به یاشیل گل میباشد
طراحی و توسعه : دیبا انار پردازش